Exkluzivně | Filmy

Čtvrteční filmové premiéry – 24. týden

13.6.2019

Beats

Drama / Komedie / Hudební
Velká Británie, 2019, 101 min

Režie: Brian Welsh
Scénář: Brian Welsh
Kamera: Benjamin Kracun
Hrají: Laura Fraser, Amy Manson, Kevin Manis, Rachel Jackson, Gemma McElhinney

Rok 1994, maloměsto ve středním Skotsku. Nejlepší kamarády Johnna a Spannera pojí pevné pouto. Nyní se ovšem ocitají na prahu dospělosti a jejich životní cesty se rozdělí: Johnno se stěhuje za lepším životem do jiného města a Spanner bude muset čelit nejisté budoucnosti na vlastní pěst.

Genesis

Drama
Kanada, 2018, 130 min

Režie: Philippe Lesage
Scénář: Philippe Lesage
Kamera: Nicolas Canniccioni
Hrají: Noée Abita, Paul Ahmarani, Brett Dier, Pier-Luc Funk, Myléne MacKay, Théodore Pellerin, Emilie Bierre, Étienne Galloy

V soukromé chlapecké škole se šestnáctiletý Guillaume tajně zamiluje do svého nejlepšího kamaráda. Jeho osmnáctiletá sestra Charlotte je zaskočena svým přítelem, který ji navrhuje, aby měli otevřený vztah. Na letním prázdninovém táboře najde dvanáctiletý Félix zalíbení v Béatrice.

Muži v černém: Globální hrozba

Men in Black: International
Komedie / Sci-Fi / Akční
USA, 2019, 115 min

Režie: F. Gary Gray
Scénář: Matt Holloway, Art Marcum
Kamera: Stuart Dryburgh
Hudba: Chris Bacon, Danny Elfman
Hrají: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Liam Neeson, Emma Thompson, Rafe Spall, Rebecca Ferguson, Kumail Nanjiani, Stephen Wight, Anatole Taubman, Marcy Harriell, Jess Radomska, Andy Beckwith, Ania Sowinski

Muži a ženy v černém vždycky chránili Zemi před šmejdem z vesmíru. Ve svém novém dobrodružství čelí dosud největšímu globálnímu ohrožení: zákeřnému dvojímu agentovi v organizaci Mužů v černém.

Neviditelné

Les Invisibles
Komedie
Francie, 2018, 102 min

Režie: Louis-Julien Petit
Scénář: Louis-Julien Petit, Marion Doussot
Kamera: David Chambille
Hudba: Laurent Perez del Mar
Hrají: Fatsah Bouyahmed, Audrey Lamy, Déborah Lukumuena, Noémie Lvovsky, Corinne Masiero, Pablo Pauly, Sarah Suco, Natalie Beder

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou.

Rodiče na tahu

Drunk Parents
Komedie
USA, 2018, 97 min

Režie: Fred Wolf
Scénář: Fred Wolf, Peter Gaulke
Kamera: Timothy A. Burton
Hudba: Andrew Feltenstein, John Nau
Hrají: Alec Baldwin, Salma Hayek, Jim Gaffigan, Joe Manganiello, Treat Williams, Michelle Veintimilla, Natalia Cigluti, Ben Platt, Olivia Luccardi, Sasha Mitchell, Kid Cudi, Amiee Mullins, Stepen Gevedon, Gibson Frazier, Meg Wolf, Kelly AuCoin, JoJo Kushner, Dan Soder, Frank Anello

Dvojice opileckých manželů skrývá své finanční problémy před dětmi tak, že své přátelé a sousedy zapojí do speciálních podvodů.

Spitfire

Dokumentární
Velká Británie, 2018, 99 min

Režie: David Fairhead, Ant Palmer
Hudba: Chris Roe
Hrají: Charles Dance (vyp.)

Říkalo se, že je to učiněná krása. Jenže tahle krása uměla zabíjet. Spitfire vypráví impozantní, velký příběh o vizi, odhodlání a odvaze. Příběh letounu, který vznikl ze soutěživosti, nabral obrysů v době, kdy se stahovala válečná mračna, a své ostruhy si vysloužil v žáru boje – a stal se nejslavnějším stíhacím letounem na světě.

Tagy:
čtvrteční filmové premiéry premiéry
Komentáře