Exkluzivně | Filmy

Čtvrteční filmové premiéry – 29. týden

18.7.2019

Bez věcí nad věcí

Komedie
Německo, 2018, 111 min

Režie: Florian David Fitz
Scénář: Florian David Fitz
Kamera: Bernhard Jasper
Hudba: Josef Bach, Arne Schumann
Hrají: Florian David Fitz, Matthias Schweighöfer, Miriam Stein, Hannelore Elsner, Wolfgang Stumpf, Katharina Thalbach, Johannes Allmayer, Maria Furtwängler, Sarah Viktoria Frick, Artjom Gilz, Daniel Flieger, Nora Boeckler

Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství.

Diego Maradona

Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2019, 130 min

Režie: Asif Kapadia
Hudba: Antonio Pinto
Hrají: Diego Armando Maradona

Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě.

Flerencino knihkupectví

Drama
Neměcko / Španělsko / Velká Británie, 2017, 113 min

Režie: Isabel Coixet
Předloha: Penelope Fitzgerald (kniha)
Scénář: Isabel Coixet
Hudba: Alfonso de Vilallonga
Hrají: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Honor Kneafsey, Michael Fitzgerald, Jorge Suquet, Frances Barber, Gary Piquer, Nigel O’Neill, Mary O’Driscoll, Richard Felix, Barry K. Barnes, James Lance, Michael Fitzgerald, Charlotte Vega

Film oslavující lásku ke knihám je adaptací slavného románu Penelope Fitzgeraldové z roku 1978, odehrávající se v ospalém anglickém městečku 50. let. Právě tady se Florence Greenová rozhodne otevřít knihkupectví s progresivní moderní literaturou, aby se po smrti manžela jen neutápěla v žalu.

Letní hokej

Dokumentární / Komedie / Sportovní
Česko, 2019, 75 min

Režie: Rozárlie Kohoutová, Tomáš Bojar
Scénář: Rozárie Kohoutová, Tomáš Bojar
Kamera: Šimon Dvořáček, Rozálie Kohoutová, Tomáš Kotas

V létě 2017 se mladí hokejisté z východočeského Náchoda vypravili do dalekého Maroka, kde je čekal rozhodně nejzábavnější tréninkový kemp jejich dosavadní kariéry. Nepřijeli sem totiž jenom hrát hokej, ale hlavně se zblízka seznámit s místními lidmi a jejich způsobem života.

Lví král

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný
USA, 2019, 118 min

Režie: Jon Favreau
Scénář: Jeff Nathanson
Kamera: Caleb Deschanel
Hudba: Hans Zimmer, Elton John
Hrají: Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Key, Chiwetel Ejifor, Alfre Woodard, Florence Kasumba, Beyoncé, John Oliver, Eric André, John Kani, Shahadi Wright Joseph, JD McCrary, Amy Sedaris

Hraná verze stejnojmenné disneyovky. Mladý lev Simba musí odejít do vyhnanství, poté, co zemře jeho otec Mufasa.

V lásce a válce

Drama / Historický / Válečný / Romantický
Dánsko / Německo / Česko, 2018, 103 min

Režie: Kasper Torsting
Scénář: Kasper Torsting
Kamera: Jasper Toffner
Hudba: Robin Hoffmann
Hrají: Sebastian Jessen, Rosalinde Mynster, Tom Wlaschiha, Thure Lindhardt, Ulrich Thomsen, Natalie Madueno, Karel Dobrý, Morten Brovn Jorgensen, Morten Holst, Kristo Ferkic, Hedi Kriegeskotte, Veit Stübner, Jakob Agermose Pedersen, Werner Wölbern, Alexander Würst

Po třech letech strávených v zákopech první světové války se Esben vrací domů k milované ženě Kirstine a synu Karlovi. Avšak válečné útrapy změnily nejen jeho samotného, ale i jeho rodinu.

Zatoulaný

Drama
Francie, 2018, 99 min

Režie: Camille Vidal-Naquet
Scénář: Camille Vidal-Naquet
Hudba: Romain Troullet
Hrají: Félix Maritaud, Philippe Ohrel, Marie Seux, Eric Bernard, Noureddine Maamar

Muži jsou pro Léa zaměnitelní stejně jako dny, jimiž se protlouká. Jeho minulost je nám neznámá, budoucnost nejasná. Jediným opěrným bodem je pro dvaadvacetiletého mladíka přítomnost, a ta není dvakrát růžová – prodává se na ulici, nemá, kde by složil hlavu, a únik mu dokážou poskytnout jen drogy.

Tagy:
čtvrteční filmové premiéry
Komentáře