Exkluzivně | Filmy

Čtvrteční filmové premiéry (36. týden)

5.9.2019

Agape

Drama
Chorvatsko, 2017, 75 min

Režie: Banko Schmidt
Scénář: Zrinka Katarina Matijevic. Branko Schmidt
Hrají: Goran Bogdan, Pavle Čemerikič, Ivo Gregurevič, Nela Kocis, Daria Lorenci, Dražen Šivak

Miran rozhodně nesplňuje tradiční představu o tom, jak vypadá katolický kněz. Po městě se prohání závratnou rychlostí na silné motorce, chodí do posilovny, na bazén, hraje počítačové hry a po kázání se nebojí sednout si v blízké zahrádce na pivo. U svých farníků sdružených okolo moderního záhřebského kostela je však velmi oblíben. Kromě kázání v kostele vede také výuku náboženství v třídě problematických adolescentů pocházejících z větší části z dětského domova. Ke svým žákům, zvláště pak k dospívajícímu sirotkovi Goranovi, má velmi kamarádský vztah. Goran jej nepokrytě obdivuje a jejich vztah se nejvíce podobá vztahu otce a syna. Když ale do třídy přijde nový žák – starší, velmi inteligentní a citlivý Gabriel, obrací se Miranova pozornost hlavně na něj. Goran to vnímá jako zradu a Mirana obviní ze sexuálního zneužívání.

Comic Sans

Komedie / Drama
Chorvatsko, 2018, 99 min

Režie: Nevio Marasovic
Scénář: Nevio Marasovic
Hrají: Janko Popovič Volarič, Zlatko Buric, Nataša Janjić, Miloš Timotijevič, Alma Prica, Inti Sraj, Sara Hjort Ditlevsen

Záhřeban Alan se může pochlubit dobře nastartovanou kariérou grafického designera v bohaté slovinské reklamní agentuře. V osobním životě ale tak úspěšný není. Přestože působí na první pohled jako sympaťák a s dívkami navazuje známosti velmi snadno, nedokáže udržet dlouhodobější vztah. To, co bral dříve na lehkou váhu, jej začíná s přibývajícím věkem trápit stále víc.

Lidožrout vegetarián

Drama
Chorvatsko / Slovinsko, 2012, 98 min

Režie: Branko Schmidt
Scénář: Branko Schmidt
Hrají: René Bitorajac, Nataša Janjić, Leon Lučev, Zrinka Cvitesic, Daria Lorenci, Robert Ugrina, Krešimir Mikić, Rakan Rushaidat, Ksenija Marinkovič, Ljubomir Kerekeš, Drazen Kuhn, Nela Kocis, Slaven Knezovič, Mustafa Nadarevic, Dražen Šivak, Srečko Vučić, Lana Vatsel, Božidar Smiljanić, Ivan Đuričić

Gynekolog Danko Babić působí na první pohled jako sympatický odborník vzbuzující důvěru u pacientek, personálu nemocnice a především u nadřízených. Tato přetvářka mu vychází tak dobře, že je v očích ředitele nemocnice jediným vhodným kandidátem na post primáře rozhádaného oddělení. Ovšem pod rouškou sympatického a kolegiálního doktora se skrývá nelidská hyena, která využívá nejsprostších praktik pro své obohacení.

Môj dedo spadol z Marsu

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi
Chorvatsko / Lucemburko / Norsko / Česko / Slovensko / Slovinsko / Bosna a Hercegovina, 2019, 79 min

Režie: Marina Andree Skop, Dražen Žarković
Kamera: Sven Pepeonik
Hrají: Lana Hranjec, Nils Ole Oftebro, Petra Polnišová, Alex Rakos

Una je malá holka a její život se v jednom okamžiku naprosto převrátí vzhůru nohama. Jejího milovaného dědečka totiž unesou mimozemšťané a maminka se z toho zhroutí a skončí v nemocnici. A tak všechno je jen na Uně. Tím však pro ni překvapení nekončí. Při svém pátrání zjistí, že její děda je vlastně také mimozemšťan, jehož raketa před mnoha roky havarovala na Zemi. Ve sklepě totiž objeví dědova pilota, malého a hodně mrzutého robota.

Stehy

Drama
Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2019, 97 min

Režie: Miroslav Terzič
Scénář: Elma Tataragič
Hrají: Snežana Bogdanovič, Marko Bačovič, Jovana Stojiljkovič, Vesna Trivalič, Ksenija Marinkovič, Bojan Žirovič, Jelena Stupljanin, Dragana Varagič, Igor Benčina, Pavle Čemerikič, Rade Markovič

Ana žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery. Hluboko uvnitř ji ale sžírá traumatický zážitek. Před dvaceti lety ji bylo okamžitě po porodu oznámeno, že její dítě zemřelo. Ana tomu ale odmítá uvěřit. Sílí v ní podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině.

Teleport Zovko

Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi
Chorvatsko, 2013, 18 min

Režie: Predrag Licina
Scénář: Predrag Licina
Hudba: Jura Ferina, Pavle Miholjević
Hrají:  Linda Begonja, Krešimir Mikić, Bojan Navojec

O tom, jak funguje první chorvatský teleport, se na vlastní kůži přesvědčí rodina, která uvěří reklamě a chce se s jeho pomocí přenést na dovolenou.

To Kapitola 2

Horor / Thriller
USA, 2019, 165 min

Režie: Andy Muschietti
Předloha: Stephen King (kniha)
Scénář: Gary Dauberman
Kamera: Checco Varese
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård, Bill Hader, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Javier Botet, Jaeden Martell, James Ransone, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Jeremy Ray Taylor, Jackson Robert Scott, Chosen Jacobs, Andy Bean, Jay Ryan, Xavier Dolan, Isaiah Mustafa, Teach Grant, Rob Ramsay, Ryan Kiera Armstrong, Peter Bogdanovich

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

Tagy:
čtvrteční filmové premiéry
Komentáře