Exkluzivně | Hudba

Hudební dokument Struneři

15.4.2019

Představujeme vám jeden z prvních exkluzivních materiálů z hudební oblasti! Je jím dokument Struneři, v němž se s kytarami potkávají Laco Lučenič a Martin Přikryl. “Cílem videa není nic víc, než ukázat lidský zápal do hry na kytaru, to,  jak může být hudba pestrá a jak zavádějící je ji škatulkovat. Jde zkrátka o čirou radost.” Říká autor námětu a spoluautor projektu Jasná věc Lukáš Rychtařík.

Laco v této dvojici zastupuje starou školu, má dlouholeté zkušenosti s produkcí a je opravdovým matadorem naší hudební scény. Začátky jeho kariéry jsou spojeny se skupinou Prúdy, působil v dalších kapelách jako například Fermáta a v neposlední řadě dlouhodobě spolupracoval s Mekym Žbirkou.

Martin, známý také jako Destroyer, působil v kapele The Prostitutes a stojí hned za několika projekty z poslední doby, které rezonovaly naší hudební scénou. Jako producent je podepsán pod alby umělců jako Lazer Viking nebo Wild Tides. Oba spojuje vášeň pro hudbu, zejména pak pro hru na kytaru.

“Při natáčení jsem se mohl rozpovídat o kytarách, což dělám téměř ze všeho nejradši, takže to byla radost. A celou dobu jsem se těšil, až se s Lacem potkáme na pódiu, obdivuji ho pro jeho muzikantství, hudební svobodomyslnost i kariéru. Hraní s ním pak bylo snazší, než jsem očekával. Vyšli jsme si ve všem vstříc a byl jsem až překvapivě uvolněný vzhledem k tomu, jaký respekt k němu chovám,” popisuje Martin průběh natáčení.

O režii se postaral Šimon Šafránek, čerstvý držitel Českého lva v kategorii Nejlepší dokument za snímek King Skate. „Je to takový kytarový souboj, ale i souhra dvou odlišných hráčů. Natáčeli jsme nahoře v Roxy, oba si přinesli mraky kytar a krásně improvizovali. Hudebním pořadům se věnuji dlouhodobě. Tady jsme chtěli kytarovou hru zachytit v co největším detailu, a se dvěma výjimečnými muzikanty ukázat vášeň a lásku k nástroji, který je zároveň uměleckým objektem,“ říká Šimon.

Tagy:
championship music laco lucenic martin prikryl struneri
Komentáře