Exkluzivně | Hudba

Jak na poslech hudby ze servisů ve starším autě

28.3.2019
Tuhle otázku řeší mnoho z nás. Jezdíte autem, které nemá dostatečnou konektivitu na bluetooth technologie, a nevíte, jak si přehrávat muziku ze streamingových služeb? Zjednodušene řečeno: mám starší auto, už jsem začal poslouchat muziku online (Spotify, Deezer, Apple Music a další), ale nevím si rady, jak ji dostat do mého rádia.

Co s tím?

Nabízí se cela řada řešení, včetně složitých přstaveb, zabudovávání přijímačů a podobně, a nebo se můžete vydat velmi snadnou a dostupnou cestou. Na trhu se prodádají desítky typů tzv. FM transmitterů, které náš problém snadno vyřeší.

Jak to funguje?

Celkem jednoduše. Do zásuvky na 12V (většinou bývalý zapalovač) se vloží malé zařízení, které na jedné straně umí přijmout signál bluetooth, tedy to, co pošlete z vašeho mobilu. Na druhé straně se spojí s rádiem skrze FM rádiové vlny, které naopak vysílá.

Pro zopakování je to takto:

Vy z telefonu pošlete signál do FM transmitteru, ten ho přijme a pošle skrze FM vlny do vašeho rádia, ve kterém máte pro FM transmitter uloženou frekvenci, stejně jako pro vaše oblíbené rádiové stanice.

Jak je to s kvalitou?

Kvalita přenosu je relativně slušná. Samozřejmě nejde o žádný High-End poslech, ke zkreslení dochází už při úpravě hudby pro streaming a následné přenosy vám v autě také nevykouzlí to nejlepší. Je to ale cesta, jak dostat vaše oblíbené playlisty, alba a singly, které zachytíte v médiích a rádiích, do vašeho vozidla.
Cenově se FM transmittery pohybují od 250,- do 1000,- a hravě zvládají i nabíjení přes USB konektor, který v sobě mívají zabudovaný.
Tak šťastnou cestu a super poslech vaší oblíbené muziky!
Tagy:
hudba poslech v autě
Komentáře