Exkluzivně | Hudba

Jaké programy používá producent Martin Hoffer?

31.12.2019

Pod pokličku své tvorby nás nechal nahlédnout Martin Hoffer, producent, zakládající člen skupiny Skyline a také lektor v elecronic music academy – Prague, škole produkce elektronické hudby, zaměřené na současné trendy a technologie. Věnuje se djingu, komponování hudby pro reklamy, videohry, tv znělky a tvorbě interaktivních hudebních instalací. Je součástí týmu XLAB, který se zabývá vytvářením a realizací multimediálních intearktivních show, prezentací a stage designem.

Jaké programy používá?

Ableton Live

Je takový centrální mozek celého studia. Je to můj hlavní program pro komponování a produkci.  Všechno v něm jde dělat super rychle. Má minimum položek v různých menu a všechno je hezky čisté a organizované. Ableton Live používám i při živých koncertech se Skyline nebo pro různé interaktivní hudební instalace.

Xfer Records – Serum

Je to dnes asi nejpopulárnější syntezátor. I když toho umí hrozně moc, tak je velice přehledný a snadno se ovládá. Často ho u nás v electronic music academy – Prague používáme na vysvětlení toho, jak syntezátory fungují. Je skvělý téměř na všechny aktuální hudební styly.

Reveal Sound Spire

Syntezátor. Jestli znáte tracky od producentů jako Don Diablo nebo Brooks, tak takhle zní Spire.

Native Instruments – Kontakt

Sampler. Kontakt je už mnoho let králem samplerů. Nejčastěji ho používám, když potřebuju nějaké nesyntetické zvuky. Klavír, smyčcový orchestr, nebo třeba akustickou kytaru. Ale s Kontaktem se dá se samplama dělat téměř cokoliv.

U-He – Diva

Syntezátor. Diva je přeborník v napodobování starých analogových syntezátorů. Umí skvěle napodobit jejich charakter. Spolkne při tom  hodně výkonu procesoru, ale stojí to za to.

FabFilter

Mix a master efekty. Fabfilter pluginy dělají skoro to samé co ty zabudované přímo v Ableton Live, ale vypadají u toho o dost víc sexy a taky většinou i o dost lépe znějí.
Komentáře