Exkluzivně | Software

Konec podpory systému Windows 7 a Office

25.12.2019

Windows 7 a Office 365

Office 365 se řídí Moderními zásadami životního cyklu podpory produktů společnosti Microsoft, které od zákazníků požadují, aby jejich zařízení splňovala aktuální systémové požadavky a požadavky na údržbu poskytovaných produktů a služeb, a to včetně používání Office 365 na operačním systému Windows, který je momentálně podporován.

Používání Office 365 na starších nepodporovaných operačních systémech může v průběhu času způsobit problémy s výkonem a spolehlivostí. Našich předplatitelů Office 365 si velmi ceníme a chceme jim i nadále poskytovat stabilní služby Office 365. Pokud tedy používáte Office 365 na počítači s operačním systémem Windows 7, důrazně vám doporučujeme přejít na Windows 10.

I když v lednu 2020 skončí podpora pro Windows 7, rozhodli jsme se nadále vydávat aktualizace zabezpečení pro Office 365. To bude trvat další tři roky, tedy do ledna 2023. Tím jste vám chtěli poskytnout dostatek času, abyste mohli kvůli bezproblémovému spouštění Office 365 přejít ze zařízení s Windows 7 na podporovaný operační systém, jako je například Windows 10. Dokud ovšem vaše zařízení poběží na Windows 7, Office 365 nebude během tohoto období dostávat žádné nové funkce.

Jakmile přejdete na podporovaný operační systém Windows, všechny aktualizace funkcí a zabezpečení Office 365 se znovu vrátí do normálu. Pak můžete spustit aktualizaci Office, abyste měli jistotu, že máte nejnovější verzi.

Jak získat Windows 10

Abyste si zachovali stabilní a spolehlivý Office 365, důrazně doporučujeme přejít k Windows 10.

Windows 10 si můžete zakoupit a upgradovat jím váš stávající počítač, ale pamatujte, že od prvního vydání Windows 7 se počítače podstatně změnily. Dnes jsou počítače rychlejší, výkonnější a menší – a dodávají se s už předinstalovaným Windows 10!

Pokud potřebujete pomoc s nalezením toho, který vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu, přečtěte si témata Pomozte mi vybrat počítač a Proč počítače s Windows 10?

Windows 7 a jiné verze Office

Verze Office bez předplatného jako Office pro domácnosti nebo Office pro podnikatele budou i nadále plně podporovány podle Pevných zásad životního cyklu produktů společnosti Microsoft. Windows 7 ale nebude nadále dostávat aktualizace zabezpečení, což bude mít za následek jeho možné ohrožení. Proto pokud používáte Microsoft Office na počítači s Windows 7, doporučujeme přejít na Windows 10.

V následující tabulce jsou uvedené podporované verze Office a operačního systému Windows.

Komentáře