Exkluzivně | Software

Podpora pro Windows 7 bude brzy ukončena

22.12.2019

Po 10 letech se podpora Windows 7 blíží ke svému konci. Stane se tak dne 14. Ledna 2020. Víme, že změna může být těžká, proto jsme pro vás připravili několik doporučení a odpovědí na dotazy, týkající se konce podpory.

Co znamená ukončení podpory?

Jakmile 14. ledna 2020 dojde k ukončení podpory systému Windows 7, váš počítač bude i nadále fungovat, ale společnost Microsoft již nebude poskytovat následující:

  • Technická podpora při jakýchkoli potížích
  • Aktualizace softwaru
  • Bezpečnostní aktualizace a opravy

I když můžete i dál používat svůj počítač se systémem Windows 7, bez dalších softwarových a bezpečnostních aktualizací se vystavujete vysokému riziku v podobě virů a malwaru. Jděte kupředu, nejlepší způsob, jak zůstat v bezpečí, je přechod na Windows 10. A to nejlepší z Windows 10 dostanete na novém zařízení. I když můžete systém Windows 10 nainstalovat na svém starém zařízení, nedoporučujeme to.

Jak se připravit na přechod?

Od zálohování vašich souborů až po nalezení počítače, který odpovídá vašim potřebám. Máme pro vás nástroje, které vás snadno a rychle provedou procesem přechodu na nový počítač.

1. Podívejte se na nejnovější počítače

Nové moderní počítače jsou rychlé (díky diskům SSD), trvanlivé a mají baterie, které déle vydrží. Skvělý počítač dnes také stojí o poznání méně než před 5 — 10 lety.

2. Zálohujte své soubory a fotografie

Ukládejte své osobní soubory a fotografie na OneDrive nebo na externí pevný disk.

3. Získejte tipy k používání Windows 10

Věříme, že se doma se svým novým počítačem s Windows10 budete cítit opravdu dobře, pokud však máte jakékoli další dotazy nebo se chcete prostě dozvědět víc, máme pro vás mnoho různých tipů a kurzů.

Co je nového v systému Windows?

Život plyne rychle a s Windows 10 mu bez problémů budete stačit. Počítače s Windows 10 se spouštějí v průměru o 28 % rychleji1, mají integrované zabezpečení a jsou vybavené vašimi oblíbenými aplikacemi.

Tenčí, lehčí a rychlejší

Moderní počítače obsahují nejnovější technologie a pevné disky SSD, nabízejí tak vyšší úroveň rychlosti, zabezpečení, odolnosti a designu.

Získejte nové schopnosti s novým počítačem

Dotyková obrazovka, digitální pero či rozpoznávání obličeje. Nové počítače poskytují funkce, které se jednoduše používají a usnadní vám každodenní práci.

Komentáře