Exkluzivně | Hudba

Rock for People slaví 25 let!

17.6.2019

Jeden z nejstarších a největších hudebních festivalů na české scéně Rock for People slaví letos 25 let. Od 4. do 6. července opět přivítá desítky vynikajících kapel z celého světa, ty nejzajímavější zástupce domácí hudební scény a spolu s nimi nadšené hudební fanoušky ze všech koutů České republiky i ze zahraničí, aby společně oslavili čtvrtstoletí plné neopakovatelných zážitků.  

Letošní narozeninový line-up láká například na kultovní Manic Streat Preachers, populární Bring Me The Horizon, metalové legendy In Flames nebo jednu z nejlepších tanečních kapel Rudimental. Milovníky indie a ostrovní muziky potěší Kodaline či Franz Ferdinand a příznivci říznější hudby ocení třeba Our Last Night, You Me At Six nebo populární Flogging Molly. Unikátní bude premiéra projektu, který přivede na jedno podium Vypsanou Fixu společně s renomovaným orchestrem PKF – Prague Philharmonia. K tomu přidejme další bez mála stovku jmen – výčet kapel, které míří do Hradce Králové, opět slibuje jedinečný a zdaleka nejen hudební zážitek.

Rock for People 2019

BRING ME THE HORIZON / MANIC STREET PREACHERS / RUDIMENTAL LIVE / FRANZ FERDINAND / IN FLAMES / KODALINE / FLOGGING MOLLY / THE SUBWAYS / OUR LAST NIGHT / THE AMITY AFFLICTION / YOU ME AT SIX / TOMM¥ €A$H / FRANK IERO &THE FUTURE VIOLENTS / THE HU / SHVPES / PANJABI MC / TURNSTILE / IDLES / NOTHING, NOWHERE / THE SCORE / SCARLXRD / HANDS LIKE HOUSES / EISBRECHER / THE QUEMISTS / TOM GRENNAN / SWMRS / BAD OMENS / A MNOHO DALŠÍCH

Street Food Rocks

Rock for People bude kromě muziky žít i jídlem a odvezete si z něj chutné zážitky. Těšit se můžete na kuchyně z mnoha koutů světa. Pecky ze světové i české kuchyně, burgry k sežrání, rybí speciality i hříšné sladkosti. Chybět nebude ani vegetariánská, veganská i bezlepková kuchyně.

Zážitky a relax

Chcete si vedle muziky užít i další zábavu? Doprovodný program bude letos pestrý, těšit se můžete na stand-up comedy, parkour show, karaoke, ranní jógu a spoustu dalšího!

 Třicet let, 13 alb, celá řada ocenění včetně NME Awards, Brit Awards či nominace na Mercury Prize a miliony fanoušků po celém světě – to je kultovní velšský trojlístek MANIC STREET PREACHERS, který bude jedním z letošních headlinerů.

BRING ME THE HORIZON je kapela, kterou si fanoušci už dlouho přáli na festivalu vidět. Agresivní melancholici, co kašlou na tradice, oscilují mezi death/metal/melodic corem, elektrometalem, s přísadami popu, heavy rocku, punku, numetalu a emostylu. Neveselé vize podporují mohutnými kytarovými stěnami, které vás zavalí jako tsunami. Oliver Sykes a Lee Malia, ústřední autorský tandem, sází na melodické zpěvné refrény s texty drásajícími do hloubky a střídá tiché pasáže se Sykesovým řevem ve vypjatých okamžicích. Do Hradce Králové přivezou Bring Me the Horizon nové album Amo

Britská stálice pozitivních elektrovibrací RUDIMENTAL. Jedna z nejlepších současných tanečních kapel, která si střihla spolupráci například s Edem Sheeranem, Johnem Newmanem nebo Dizzee Rascalem, vydala v lednu 2019 nové album Toast to Our Differences. Na Rock for People tak čekejme pořádnou porci novinek.

IN FLAMES – kapela, či spíše již hudební instituce, u které se nemusíme bát přívlastku legenda. Ve své třicetileté veleúspěšné kariéře svůj kolos posunuli skrze melodický deathmetal s folkovými prvky k deathmetalu čistému i alternativnímu, skoro thrash metalu, aby se opakovaně setkávali se svými kořeny a zanechávali inspirativní tvůrčí stopu pro své následovníky po celém světě.

Kombinují metal s hrdelním zpěvem šamanů a tradičními lidovými nástroji – mongolský fenomén THE HU, který aktuálně dobývá svět, se v létě premiérově představí na festivalu Rock for People. První dva singly Wolf Totem a Yuve Yuve Yu, které pánové loni vypustili do světa, se na YouTube pyšní bez mála dvaceti miliony zhlédnutí.

A jedna specialitka na závěr: populární Vypsaná fiXase postaví na jedno podium společně s renomovaným orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Stejně jako Rock for People totiž slaví 25 narozeniny i Fixa a PKF zase 25. sezonu. Tenhle zážitek bude stát za to!

Podrobné informace na www.rockforpeople.cz

Tagy:
rock for people
Komentáře