Exkluzivně | Hudba

ROZHOVOR: Josef Štěpánek

19.8.2020
Hostem poslední Kytarové zbrojnice byl kytarista, uznávaný studiový i koncertní hráč a producent Josef Štěpánek. Ve zbrojnici Maťa Mišíka se podělil o své kytarové vybavení a také nám zodpověděl několik otázek a podělil se s námi také o svou oblíbenou hudbu.

PLAYLIST

Máš nějaký hudební vzor? Jací kytaristé tě inspirují?

Hudebních vzorů mám nepočítaně a jsou to nejenom kytaristé. Inspirace je vlastně úplně všude kolem nás, stačí se jí otevřít. Téměř celý život mě provází Bill Frisell, ale třeba i The Edge nebo Dominic Miller. Ze současné YouTube kultury nikdy nezklame např. Josh Smith nebo Tom Bukovac.

Čemu dalšímu se kromě kytary věnuješ?

Kromě kytary se věnuji všemu co život přináší-přítelkyni, přátelům, kočičce Micince, zahradě, domu, sportu, televizi, hudbě a mnohému dalšímu.

S kým vším jsi za poslední dobu spolupracoval?

Nevím přesně co znamená poslední doba, ale letos jsem koncertoval s Radůzou, Luckou Bílou, Jamesem Harriesem, Petrem Linhartem, Epydemyí, koncertním programem písní Petra Hapky. Nahrával jsem pro Xindla X, Lenku Novou, Petra Linharta, Vladimíra Mišíka a další.

Album Vladimíra Mišíka získalo neuvěřitelných šest Andělů. Jaké byly tvé první dojmy?

Můj zásadní dojem je, že si to Vláďa moc zaslouží – to album si vysnil a byl to od něj odvážný krok pustit se do spolupráce s lidmi, které prakticky neznal. Mám z toho velkou radost.

Koronavirová pandemie znatelně poznamenala také hudební průmysl. Jak jsi tohle období strávil?

Strávil jsem jej na zahradě. Připadal jsem si jako jeden vášnivý zahradník, který se jmenoval George Harrison.

Který koncert jsi naposledy navštívil v roli diváka?

Z těch větších úžasný koncert K.D.Lang v Dublinu.

Jak nejraději relaxuješ? Při jaké činnosti si obvykle nejvíce odpočineš?

Nejspíš sport a televize – obojí často a vášnivě.

Jaké máš plány na zbytek tohoto roku?

Plánování v této Corona době je ještě bláhovější, než obvykle. Budu rád, když se uskuteční alespoň část všech naplánovaných koncertů a budeme zdraví a spokojení. Tak skromné mám plány.

Tagy:
Josef Štěpánek Kytarová zbrojnice
Komentáře