Exkluzivně | Hudba

Song Pojď ke mně blíž boduje nejen v trendech

2.12.2019

Kapela Mirai ma venku nový singl Pojď ke mně blíž, ke kterému si tentokrát netradičně přizvala hosta. Je jím Ben Cristovao a podle dosavadních výsledků na sociálních sítítch a v médiích to vypadá na úspěch. Klip má po týdnu skoro 400 tisíc zhlédnutí na YouTube a nasadila ho mimo jiné rádia Fajn a Evropa 2.

Kde se klip natáčel?

Poznali byste vychytaná místa hlavního města Německa? Berlín posloužil jalo kulisa k nevázanému klipu, ve kterém nejde o nic víc, než o pohodu a příjemně strávený čas s přáteli. Videoklip natočil Jan Strach. Lokace jsou rafinovaně neokoukané, kdo zná, ten po chvíli vidí, kam natáčení oba zpěváky a jejich doprovod zavedlo. Kdo ne, musí trochu pátrat. A právě pro ně tu máme malý přehled míst, který může také posloužit jako tipy na příští výlet do Berlína.

Letiště Templehof

V klipu se objevuje hned několik zásadních míst Berlína, prvním z nich je letistě Templehof. To proslavila budova z 20. let 20. století, později místo, skrze které západ zásoboval svou část Berlína (město bylo 28 let rozdělené a zásobovat ho jídlem a běžným zbožím nebylo možné jinak). Zároveň je to místo, kam v roce 1971 přistála slavná dvojka David Bowie a Iggy Pop. Songy, které v Berlíně natočili, si můžete poslechnout v našem playlistu.)

Unité d’habitation

Piknik si rozdělávají před budovou Unité d’habitation od slavného architekta Le Corbusiera, který v polovině 50. let postavil něco, co později mnoho lidí nazývá panelák. Ale krásný.

East Side Gallery

Velká část zbytku Berlínské zdi dnes slouží jako kulisa na procházku kolem řeky Sprévy a pravidelně na ní zvěčňuje své výtvory street art komunita.

Oberbaumbrücke

Kousek od East Side Gallery je Oberbaumbrücke, místo, kde býval hraniční přechod.

Teufelsberg

Asi nejzajímavějším místem v klipu je Teufelsberg. Teufelsberg, česky Ďáblova hora, vznikla po 2. světové válce z navážky sutin rozbombardovaného města. Mocenské dění způsobilo, že v době studené války do roku 1989 byla na kopci sledovací observatoř, která díky své poloze skvělé dispozice odposlouchávat na východě, co se dalo. Dnes je tohle místo centrem alternativní kultury, kam míří na více a více návštěvníků.

Tagy:
Ben Cristovao Evropa 2 Fajn radio Mirai Pojď ke mně blíž
Komentáře