Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Fotografování – Sdílení fotek nejen s rodinou na pár kliků

14.8.2019
Každý fotograf potřebuje mít kam ukládat fotky, a to nejlépe tak, aby se k nim dostal z každého zařízení. Nejjednodušší nástroj pro ukládání fotek v rámci Office 365 je OneDrive. Tam si pomocí pár kliků můžete uložit svoje fotky, rozdělovat je do složek,
sdílet s přáteli nebo zákazníky a následně je prohlížet v aplikaci Fotky.
OneDrive umožňuje uživatelům nahrát své dokumenty na cloudové úložiště, a mít k nim tak přístup ze všech zařízení připojených k internetu, jako je například tablet a chytrý telefon.
Pro vytvoření nové složky použijte tlačítko Nové, Složka a složku si pojmenujte. Tam můžete následně nahrát fotky ze svého zařízení a poté ji celou stáhnout nebo sdílet. Můžete také nastavit, s kým a na jak dlouho ji budete sdílet. Lze zvolit i to, zda bude
vlastník odkazu moci složku upravovat.
Když si stáhnete fotografie na své zařízení, nejlepší aplikace pro jejich prohlížení je Fotky. Tam můžete upravovat fotky i videa, tvořit filmy a vytvářet alba. Fotky nabízí vytvoření video remixu z fotek a videí, které vyberete. Můžete měnit filtry, vkládat text nebo přidávat 3D efekty.
Například pro vytvoření krátké video-prezentace z vašeho výletu po Čechách si otevřete aplikaci Fotky. Kliknete na tlačítko Vytvořit a vyberete druhou variantu.
Následně si vyberete fotky, které se mají ve video-prezentaci nacházet, a znovu kliknete na tlačítko Vytvořit.
Vámi vybrané fotky se nahrají do aplikace a video-prezentaci pojmenujete.
Do videa můžete vložit hudbu nebo již zmíněné 3D efekty a po uložení jej můžete rovnou nahrát znovu na OneDrive nebo sdílet s přáteli.
To všechno a mnohem více díky kancelářskému balíčku Office 365.
Tagy:
Software tipy a triky
Komentáře