Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Cestování – Jak si lehce vést zápisky z cest

4.4.2019

Každá z vašich cest do zahraničí i po republice by ve vás měla zanechat vzpomínky, s čímž vám pomohou zápisky. Nejjednodušším nástrojem pro psaní zápisků v rámci Office 365 je OneNote. Začít můžete vytvořením nového sdíleného sešitu, který lze také nasdílet s přáteli.

Ve OneNote vytvořte nový poznámkový blok, který se automaticky uloží v cloudu, aby byl dostupný z jakéhokoli zařízení i pro ty, kteří OneNote ještě nepoužívají (umožněte jim tzv. web access neboli přístup z webu). Blok můžete sdílet i rovnou z aplikace, a to v sekci Sdílet, kde vyplníte e-mailové adresy přátel.

page15image10647984

Pro vytváření zápisků z cest se hodí pojmenovat oddíly podle navštívených destinací a stránkám dát název např. dle data, kdy zápisek vytváříte.

Během výletu si pak do OneNote můžete dělat zápisky o tom, co jste navštívili, včetně přiložených fotek, map či komentářů – OneNote umožňuje vkládat různé objekty přímo do textu. Během vaší cesty se rodina i kamarádi můžou podívat na zápisky a být v obraze, protože vše bude přehledně na jednom místě.

page15image10646320
Tagy:
one note tipy a triky
Komentáře