Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Škola a vzdělání – Jak se lehce zlepšit v cizích jazycích

4.9.2019
Snažíte se, jak můžete, ale na jazyky prostě nemáte talent? Nevadí! Stačí, když si v aplikaci Word na kartě Zobrazení zapnete možnost Výukové nástroje.
Rozdělte si slova na slabiky, když se učíte slovíčka. Půjdou vám tak lépe rozlišit předpony a přípony cizích slov a porozumíte stavbě celého slova lépe. Po částech si navíc slovíčko rychleji zapamatujete.
Jestliže si nejste jistý/á výslovností dlouhého slovíčka, můžete si ho nechat přehrát a společně opakovat. Rozdělte si slova na slabiky, když se učíte slovíčka. Půjdou vám tak lépe rozlišit předpony a přípony cizích slov a porozumíte stavbě celého slova lépe. Po částech si navíc slovíčko rychleji zapamatujete.
Čtení nahlas můžete využít také tehdy, pokud se učíte delší text třeba na slohovou práci. Nechte si text celý přehrát a za chvíli ho budete umět. Můžete se pustit do různých cizích jazyků! Jestliže si nejste jistý/á výslovností dlouhého slovíčka, můžete si ho nechat přehrát a společně opakovat. Rozdělte si slova na slabiky, když se učíte slovíčka. Půjdou vám tak lépe rozlišit předpony a přípony cizích slov a porozumíte stavbě celého slova lépe. Po částech si navíc slovíčko rychleji zapamatujete.
Tagy:
MS Word tipy a triky
Komentáře