Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Škola a vzdělávání – Jak snadno vytvořit školní (nebo jinou) skupinu

11.9.2019
Znáte nové Microsoft Teams? Pokud jste až do dnešního dne sdíleli se spolužáky referáty, zápisky a další materiály přes OneDrive,
vězte, že existuje lepší a rychlejší způsob. Ten nabízí kromě klasického sdílení také možnosti konverzace, skupinového videohovoru a napojení na další ze služeb Office 365 – všechno na jednom místě. Pojďte se podívat, jak jednoduché vytvoření  skupiny neboli týmu je.
Služba Microsoft Teams je cloudová, což umožňuje její otevření jak v jakémkoli prohlížeči na adrese teams.microsoft.com, tak i přímo v aplikaci pro platformy Windows, Android a iOS. My se nyní zaměříme na aplikaci pro Windows 10, ostatní jsou ale podobné a také velmi intuitivní.
Hned po otevření aplikace uvidíte několik sekcí. Úplně nahoře je umístěn řádek pro rychlé psaní příkazů, což využijí zejména
pokročilí uživatelé. Vpravo nahoře pak můžete spravovat svůj účet anebo se dostat do nastavení celé aplikace. Zbytek prostředí
pak už tvoří pracovní prostor, v němž se budete pohybovat po většinu času. Všimněte si, že je rozdělen do záložek (viz sloupeček vlevo).
Po zvolení záložky Týmy máte ve sloupečku se seznamem týmů k dispozici možnost Připojit se k týmu nebo vytvořit nový. Na tu kliknete nebo klepnete a zobrazí se vám dvě možnosti, jak pokračovat. Tou první je Připojit se k týmu pomocí kódu, což umožňuje přidat se k týmu, jenž už založil někdo jiný. Druhou možností je pak Vytvořit tým, čímž založíte tým, jehož budete vlastníky, a je jen na vás, koho a kdy do něj následně přidáte.
Nyní tedy budete pokračovat založením vlastního týmu. Zobrazí se dialog, ve kterém vyplníte název a případně i popis. Kromě toho můžete zvolit, zda se jedná o tým soukromý, nebo veřejný. Po vyplnění těchto informací můžete rovnou přidat do skupiny členy.
A je to! Poté, co jste vytvořili tým, máte k dispozici obrovské množství aplikací a karet, které k němu můžete přidat. Lze tak snadno sdílet soubory, formuláře k vyplnění, poznámkové bloky aplikace OneNote a další. Je už jen na vás, na čem všem budete chtít spolupracovat v týmech.
Komentáře