Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Sport – Jak si zapisovat úspěchy přímo v posilovně

31.7.2019
Aplikace OneNote je často používaná pro zápis školních poznámek. Jelikož je velice flexibilní, lze ji použít například i pro zápis volnočasových aktivit. Jednou z takových je třeba posilování. Koukněte se, jak vám OneNote může ulehčit práci.
Největší motivací při sportování jsou rozhodně dobré výsledky. Kam si je ukládat, abyste si je mohli zapsat na tréninku a porovnávat doma, aniž byste s sebou stále museli nosit papír? Přece do digitálního poznámkového bloku! Takový blok umí vytvořit aplikace OneNote, která je zcela zdarma a umožňuje mít poznámky k dispozici vždy a na jakémkoli zařízení – počítači, telefonu, tabletu i na chytrých hodinkách.
Podívejte se, jak můžete OneNote použít třeba k zápisu výsledků posilování. Spustíte aplikaci OneNote, která je ve Windows 10
předinstalovaná. Vytvoříte si nový poznámkový blok tlačítkem vlevo dole a zadáte jeho název.
Vytvoříte si nový oddíl – ten je podobný záložce nebo kapitole v knize. Oddíl pojmenujte třeba Kalisthenika a přidejte stránku Chin-ups.
Pak můžete s programem pracovat podobně jako s Wordem. Můžete vkládat například obrázky tréninkových plánů jednoduše pomocí známých zkratek Ctrl + C (kopírovat obrázek) a Ctrl + V (vložit do OneNote). Obrázek jde vložit i přímo v aplikaci na kartě Vložení.
Na obrázku výše si můžete všimnout i tlačítka Tabulka. Ta je ideální pro zápis počtu opakování cviků a hmotností.
Máte dotykové zařízení a nechce se vám používat klávesnici? Stačí přiložit aktivní stylus na displej (případně povolit kreslení prstem pro psaní bez stylusu, jak značí zakroužkování) a psát přímo! A to je jen malý výčet toho, co OneNote dokáže.
Tak neváhejte a vyzkoušejte si ho!
Tagy:
one note Software tipy a tráiky
Komentáře