Exkluzivně | Software

Tipy a triky: Vaření – Jak si rychle vytvořit vlastní kuchařku

24.4.2019
Každý kuchař si občas potřebuje zapsat nápady na recept, nebo si dokonce vytvořit vlastní kuchařku. Nejjednodušším nástrojem, jak zapsat recept nebo vytvořit kuchařku, je v rámci Office 365 aplikace OneNote. Začněte vytvořením nového sešitu, který lze sdílet s kolegy.
Ve OneNote vytvoříte nový poznámkový blok, který se automaticky uloží v cloudu, takže bude dostupný z jakéhokoli zařízení
i pro rodinu nebo přátele, kteří OneNote ještě nepoužívají (umožníte jim tzv. web access neboli přístup z webu). Z nabídky vyberete Sdílet a vyplníte jejich e-mailové adresy.
OneNote je poznámkový blok, který organizuje vaše poznámky na jednotlivé oddíly a následně stránky. Pro zapisování receptů se hodí například oddíl „Recepty“, kam můžete uložit své know-how. Další oddíly mohou být pojmenovány třeba „Obrázky“, „Feedback“ nebo „Poznámky“.
Během vaření si pak do OneNote můžete dělat poznámky, co jste přidali za přísady, včetně přiložených fotek či komentářů – OneNote umožňuje vkládat různé objekty přímo do textu. Během příprav všichni můžou spolupracovat a vše důležité budete mít na jednom místě, přehledné a synchronizované.
Tagy:
MS Office one note tipy a triky
Komentáře