Hudební tipy

Amazon Music

music-more

Také Amazon nabízí streamování hudby. Pokud jste členy klubu Amazon Prime, můžete poslouchat kolem 2 milionů skladeb. Samotná hudba placená není, ovšem členové Amazon Prime platí celkově asi 290 Kč za měsíc. Členství skýtá řadu výhod jako poštu zdarma, vedle streamování hudby také volný přístup k e-knihám, filmům, pořadům a dalším. Pokud chcete zvýšit počet dostupných skladeb na 40 milionů, máte možnost využít službu Amazon Music Unlimited. Za tu zaplatíte o dalších 7,99 dolaru v rámci služby. Zkušební verze je 30 dnů. Pokud nejste členy klubu Amazon Prime, můžete si i tak pořídit službu Music Unlimited s více než 40 miliony skladbami. Pro vás bude služba dostupná za 9,99 dolaru měsíčně. Zkušební nezávazná verze zdarma je na 30 dnů.

Google Play

music-more

Google Play je univerzální obchod, který nabízí aplikace a digitální obsah na zařízení všeho druhu. Jednou ze sekcí Google Play je také hudba, hudební knihovna čítá přes 40 milionů skladeb. Jsou dvě možnosti, jak získat hudbu z Google Play Music. První možností je nákup a stažení jednotlivých položek. Druhou možností, jak poslouchat a stahovat hudbu, je předplatné. Google Play nabízí zkušební dobu 1 měsíc. Ve zkušební době jsou však některá omezení jako reklamy, nemožnost offline poslechu, nemožnost přeskakování skladeb a jiné. Předplatné Google Play Music má dvě varianty – pro jednotlivce a rodinný tarif. Jednotlivec za měsíc zaplatí 149 Kč. Rodinný tarif může být rozdělen až pro 6 osob a vychází dohromady na 224 Kč za měsíc.

YouTube

music-more

Že je možnost si na YouTube pouštět zdarma neomezeně libovolné skladby, pravděpodobně každý ví. YouTube ale skrývá i další možnosti. Od května letošního roku je možné využívat YouTube Music Premium, která svým uživatelům nabízí za 149 Kč měsíčně hudbu bez reklam, přehrávání v offline režimu a se zamknutou obrazovkou. Rodinné předplatné, které zahrnuje přístup ke službě až pro 6 rodinných členů, stojí 229 Kč měsíčně. Službu je možné vyzkoušet na 30 dnů zdarma. Na 179 Kč měsíčně pak vychází služba YouTube Premium, která kombinuje YouTube Music Premium a klasický YouTube bez reklam.

Deezer

music-more

Hudební streamovací služba Deezer obsahuje přes 53 milionů skladeb. Umožňuje hudbu jak poslouchat, tak i stahovat do počítače, tabletu či mobilu. Prvních 30 dnů je služba zdarma v rámci zkušebního období. Poté si můžete vybrat ze dvou tarifů – Premium+ a rodinný tarif Deezer Family. Deezer Premium je zpoplatněn částkou 165 Kč za měsíc. Hudba je k dispozici bez reklam, offline a neomezeně. Studenti vlastnící průkaz ISIC získají na tento tarif 50% slevu. Druhou variantou tarifu je rodinný tarif, který lze rozdělit až mezi 6 osob a stojí měsíčně 249 Kč.

Apple Music

music-more

Více než 50 milionů skladeb a nejrůznějších interpretů se nachází v katalogu Apple Music. Kromě skladeb a alb zde můžete sledovat také koncerty, pořady a poslouchat rádia. Nezávazná zkušební doba zdarma je na celé tři měsíce. Poté činí poplatek 149 Kč měsíčně pro jednotlivce, rodinný tarif až pro 6 lidí vychází na 229 Kč a tarif pro studenty na 69 Kč. Poslech je možný online i offline (ke stažení), poslech je bez reklam a jiných omezení.

Spotify

music-more

Spotify nabízí službu zdarma Spotify Free, stačí se zaregistrovat a vybírat si můžete z více než 50 milionů skladeb. Placená verze Spotify Premium nabízí hudbu bez omezení, poslech offline, bez reklam a ve vysoké kvalitě. Zkušební verze zdarma je 30 dnů. Poplatek poté činí asi 155 Kč za měsíc. Ušetřit můžete s tarifem Family, kdy za šest členů zaplatíte pouze zhruba 232 Kč za měsíc, nebo pokud jste studentem vysoké školy. V tom případě vás Spotify Premium vyjde o 50% levněji.

Filmove tipy

OBBOD

music-more

OBBOD je mezinárodní internetová televize přístupná po celém světě. V rámci měsíčního předplatného 99 Kč získáte přístup ke stovkám filmů a seriálů ve vysoké kvalitě, které si můžete přehrát na jakémkoliv zařízení připojeném k internetu. Každý týden v katalogu přibývají tituly nové a od samého počátku OBBOD investuje do vlastní tvorby (seriály Vyšehrad nebo Lajna). Obsah je vždy lokalizován do češtiny, ať už formou dabingu či titulků. Účty jsou rodinné.

HULU

music-more

Streamovací službu HULU před nedávnem koupila společnost Disney, která vlastní i filmové studio Fox. Hulu sdružuje televizní obsah amerických stanic NBC a ABC a tuto platformu využívá asi 25 milionů platících zákazníků, další pak zdarma s reklamou. Za HULU zaplatíte 160 Kč měsíčně.

Netflix

music-more

Nejrozšířenější filmovou a seriálovou online knihovnou se pyšní jednoznačně Netflix, který dominuje i počtem platících uživatelů. Těch přes má 140 milionů ve 190 zemích světa. Pomineme-li měsíční zkušební dobu jednoho měsíce, stojí základní balíček 199 Kč měsíčně.

HBO GO

music-more

Na rozdíl od Netflixu se platforma HBO GO spíš, než na množství titulů soustředí na komfort lokálního uživatele – umožňuje sledování v češtině, nebo alespoň s českými titulky. Po měsíci zdarma u nás za HBO GO zaplatíte symbolických 129 Kč měsíčně.

Amazon Prime

music-more

Obsah na platformě Amazon Prime se znatelně liší v závislosti na tom, v jaké zemi se právě nacházíte. Pro Českou republiku zatím knihovna moc titulů neposkytuje. Ve světě využívá tuhle službu 100 miliónů předplatitelů. První půl rok zaplatíte za Amazon Prime 80 Kč měsíčně, pak se cena vyhoupne na 160 Kč za měsíc.

 

Software tipy

Ochrana před malwarem a počítačovými zločinci

music-more

Legální software vás chrání před malwarem a počítačovými zločinci. Zabezpečení na mnoha úrovních pomáhá chránit před viry, spywarem, malwarem a dalšími hrozbami. Ochrana Exploit Guard v programu Windows Defender minimalizuje riziko útoku. Windows Defender Application Control brání malwaru a nedůvěryhodným aplikacím ve spuštění na vašem počítači.

Bezproblémový chod vaší firmy

music-more

Legální software pomáhá bezproblémovému chodu vaší firmy. Nejnovější bezpečnostní a produktové aktualizace jsou vždy dostupné automaticky ihned po vydání. Důkladné testování zajišťuje stabilitu a kompatibilitu s vašimi dalšími systémy. Kompletní platforma od společnosti Microsoft poskytuje vyšší výkon a spolehlivější provoz.

Důvěryhodná podpora

music-more

Legální software může využívat důvěryhodné podpory. Kompletní podpora znamená, že ji získáte vždy, když ji potřebujete. Díky automatickým aktualizacím je váš počítač, jeho funkce i zabezpečení vždy aktuální. Nejlepší výkon ve své třídě znamená, že k optimálnímu používání počítače budete potřebovat méně externích aplikací a komplikovaných systémů.